Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Jeśli myślimy o tym, by samodzielnie zająć się czyszczeniem samochodu warto wiedzieć jak to zrobić, by nie doprowadzić do uszkodzenia naszego pojazdu. wydaje się, że to zajęcie jest stosunkowo proste, ale z drugiej strony pozory mylą. Kierowcy, którzy sami próbują dbać o auto pewnie już nie raz przekonali się, że mycie karoserii może być trudne i często pojawiać się mogą uszkodzenia.

Mamy więc podpowiedzi jak można myć samochód, by unikać błędów najczęściej popełnianych.

Chemia gospodarcza i środki czystości

Niekiedy do czyszczenia samochodu chcemy używać takich samych środków jak w domu i to duży błąd. Przygotowuje się takie środki do sprzątania w domu a nie do mycia pojazdów. Do samochodu należy mieć środki, które mają przeznaczenie taki właśnie i dla tych pojazdów są rzeczywiście bezpieczne. Jeśli wybierzemy płyn do mycia naczyń zamiast szamponu bardzo często uszkodzimy karoserię, doprowadzimy do jej matowienia. Podobnie, jeśli skórzaną tapicerkę zaczniemy kremować zwykłym kremem dojdzie do jej odbarwienia. W trakcie pielęgnacji każdy element auta wymaga takich działań, które zagwarantują odpowiednią czystość, ważne będzie między innymi dokładne płukanie samochodu. W czasie mycia stosujemy technikę na dwa wiadra, ponieważ dzięki temu w jednym mamy wodę, w drugim szampon, w tym z wodą można płukać mikrofibrę, która ma nam służyć do mycia.

Technika mycia samochodu

Myjka ciśnieniowa

Przy używaniu myjki ciśnieniowej trzeba być szczególnie ostrożnym. Mycie bezdotykowe powodować może rysy, jeśli będziemy mieli zbyt blisko prowadzoną lancę. Istotne będzie również uważanie na koła. Znajdują się tam wrażliwe czujniki ABS i przy zbyt mocnym ciśnieniu wody będzie można doprowadzić do ich uszkodzenia. Wysokie ciśnienie może także niszczyć różnorakie emblematy, które na naszym samochodzie będą się znajdować.

Karoseria

Karoserii nie wycieramy na sucho, ponieważ może być ona czysta, ale jednak kurz może się na niej znajdować i wtedy w trakcie takiego wycierania będzie można doprowadzić do porysowania lakieru. Jeśli chodzi o kurz, który nam przeszkadza po prostu najlepszą opcją będzie mycie takiego samochodu. Gdy pielęgnujemy samochód trzeba dbać o różne istotne kwestie. Między innymi nie nakładamy preparatów w momencie, gdy jest bardzo wysoka temperatura a lakier będzie rozgrzany. W ten sposób bowiem można doprowadzić do jej zniszczenia. Wosk i szampon nakładamy w cieniu, tak również dokonujemy płukania. Jeśli samochód zostanie ubrudzony przez ptasie odchody będzie trzeba jak najszybciej je usunąć. Jeśli się tego nie zrobi dojdzie do sytuacji, w której auto będzie zanieczyszczone i również może dochodzić do pojawienia się odbarwień.