Jak sprawnie wyczyścić wnętrze samochodu?

Jak sprawnie wyczyścić wnętrze samochodu?

Jeśli umyliśmy samochód z zewnątrz, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy i jego wnętrze nie nadaje się do czyszczenia. Jak jednak zrobić to na tyle dobrze, aby efekt takiego działania mógł zostać uznany za satysfakcjonujący? Wiele osób uwielbia podróżowanie czystym samochodem, nic więc dziwnego, że dbałość o ten środek transportu jest powszechna.

Należy jednak liczyć się z tym, że wewnątrz samochodu również należy sprzątać, a doprowadzenie wnętrza do porządku po zimie to jeden z najważniejszych obowiązków, jakie spoczywają na kierowcach.

Zacznij od odkurzenia całego wnętrza

Pierwszym krokiem, na jaki powinniśmy się zdecydować, jest odkurzenie wnętrza samochodu, niejednokrotnie okazuje się przy tym, że również do tej czynności powinniśmy się możliwie jak najstaranniej przygotować. Jeśli na dywanikach są obecne jakieś przedmioty, na czas sprzątania powinniśmy się ich pozbyć. Podczas odkurzania nie zaleca się też omijania tych miejsc, o których wiadomo, że dostęp do nich jest utrudniony. To właśnie tam zbiera się najwięcej kurzu, a to rzutuje na wygląd całego samochodu.

Odświeżenie tapicerki

Pranie tapicerki – jak zrobić to dobrze?

Jeśli tapicerka została starannie odkurzona, możemy zastanowić się nad jej praniem. Tu warto pamiętać, że choć w sprzedaży dostępnych jest wiele środków czystości, każdy z nich ma nieco inne zastosowanie i jest przeznaczony do tapicerki innego rodzaju. Jeśli nawet tego rodzaju rozwiązania nie potrafią poradzić sobie z opornymi plamami, nie musimy się poddawać. Znakomitym rozwiązaniem okazuje się w takim przypadku benzyna ekstrakcyjna, choć jeszcze przed jej użyciem dobrze upewnić się w którymś z mniej widocznych miejsc, że jest ona bezpieczna dla tapicerki.

Co zrobić z przylepionymi kawałkami gumy do żucia?

Jeśli w naszym samochodzie podróżują dzieci, sporym problemem mogą okazać się gumy do żucia przyklejone do siedzenia. Na szczęście, również one mogą zostać wyeliminowane w sposób bezstresowy i nieskomplikowany, a najbardziej skutecznym rozwiązaniem okazuje się być ich zamrożenie. Wystarczy więc, że wyposażymy się w powietrze w sprayu, takie samo, jak to, którego używamy do czyszczenia sprzętu komputerowego. Jeśli ta metoda nie pomoże, doskonale sprawdzi się wrzątek.