Czym jest auto detailing?

Czym jest auto detailing?

Jeśli ktoś chce zrozumieć czym jest auto detailing musi sobie porównać taką ofertę do zabiegów z zakresu odnowy biologicznej. Poddajemy się obecnie różnym zabiegom, masażom, maseczkom, odmładzaniu. A wszystko to ma sprawić, że będziemy lepiej wyglądać i lepiej będziemy się czuć. A właśnie dla samochodów takimi centrami odnowy staną się warsztaty, które świadczą usługi z zakresu autodetailingu.

Auto detailing to proces, który ma na celu profesjonalną pracę nad lakierem samochodu i jego innymi elementami oraz ich odpowiednie zabezpieczenie przed wpływem innych czynników. Podobne procesy realizuje się także we wnętrzu takiego pojazdu.

Nadwozie – mycie i wosk to nie wszystko

Usługa auto detailingu powinna przywrócić nadwoziu wyjątkową świeżość. W tym celu najpierw usuwa się niedoskonałości, rysy czy niewielkie wgniecenia. Kolejny krok to dokładne mycie co sprawi, że uda się usunąć wszelkie zabrudzenia nawet ze smoły, asfaltu czy żywicy. Do tego celu wykorzystuje się także specjalną chemię penetrującą głęboko osadzone zabrudzenia.

Lakier, który będzie umyty czyści się specjalnymi glinkami, które wyciągać będą brud niewidoczny dla oka. Uzupełnia się ubytki lakieru oczywiście, jeśli takie istnieją. Tak przygotowane nadwozie można polerować pastami, które mają różny stopień ścieralności. Ostatni etap to zabezpieczenie lakieru przed działaniem czynników z zewnątrz.

Zabiegi pielęgnacyjne samochodu

Najbardziej popularne będzie nałożenie wosku, można także nałożyć powłoki określone powszechnie jako sealanty. Oparte są one na polimerach, które będą dobrze chronić lakier, ale estetycznie już nie będą zachwycające.

Auto detailing zajmuje się także innymi elementami. Szyby można poddawać hydrofobizacji, a to sprawi, że woda będzie po nich spływać, nie będzie również obaw o to, że bardzo szybko będzie osadzać się brud. Trzeba jednak powiedzieć, że to również wnętrze jest ważne, gdy chodzi o autodetailing. Stosuje się różne metody działania, które mają ostatecznie sprawią, że auto będzie się dobrze prezentować również we wnętrzu. Wybierać można różne środki określane jako celanery, które usuną kurz oraz tłuszcz. W trakcie takich prac wykonuje się również działania związane z dokładnym czyszczeniem tapicerki i ewentualnie jej renowacją.

Czy auto detailing się opłaca?

Jeśli zlecimy kompleksową odnowę wyglądu naszego samochodu będziemy mocno zdziwieni tym jaki efekt uda się uzyskać. Auto może wyglądać niekiedy nawet lepiej niż pojazd prosto z salonu. Jeśli wybierzemy dobrych wykonawców taka usługa na pewno się nam opłaci.