CAR DETAILING?

CAR DETAILING?

Czym jest Car detailing?

To przemyślany, zaplanowany proces pielęgnacyjny służący dbaniu o auto. Zadaniem jest tutaj ochrona samochodu oraz utrzymywanie go w dobrym stanie. Wiele osób uważa, że jest to lista zabiegów służących wyłącznie samochodom w dobrym stanie. W praktyce jest jednak inaczej. Każde auto niezależnie od wieku będzie można poddać realizacji zabiegów detailingowych i efekt może być zdumiewający.

Pierwszy krok

Jeśli chodzi o istotną kwestię, od której trzeba zacząć to zawsze dekontaminacja. Nakłada się na nadwozie specjalne środki i w ten sposób można oczekiwać, że usunięte zostaną osady metaliczne a także substancje smoliste. Należy potem również opłukać samochód z chemii jaka została na niego nałożona. w ten sposób będzie można rozpocząć drogę do wykonywania kolejnych prac z takim samochodem.

Drugi krok

Potem trzeba odpowiednio samochód przygotować. Stosować można między innymi specjalną glinkę, dzięki której oczyścić się lakier z pozostałości jakie zostaną po myciu. Stosowanie glinki będzie będzie stanowić problemu. Glinkowanie to stosunkowo prosty proces, który nie wymaga szczególnych umiejętności, każdy więc spokojnie sobie z tym poradzi.

Korekta lakieru samochodowego

Trzeci krok

W ramach tego kroku wykonuje się prace związane z korektą lakieru. Wymagać to będzie doświadczenia oraz wiedzy o lakierach i tym jak mogą się one zachowywać. Na początek należy sprawdzić jaka będzie grubość powłoki a potem stosuje się papiery ścierne i pady polerskie, ponieważ dzięki nim uda się wypracować rzeczywiście zadowalające efekty.

Czwarty krok

Po zakończeniu polerowania będzie trzeba także zadbać o zabezpieczenie lakieru. Można to robić tak naprawdę na dwa sposoby. Z jednej strony nakładać będzie można powłoki w płynie. W kontakcie z lakierem będzie się krystalizować, stanie się twarda i stanie się skutecznym zabezpieczeniem samochodu. Jeśli chodzi o inne możliwe sposoby na jakie będzie się można zdecydować to wosk, na który również warto się zdecydować, jeśli wybierzemy produkt naturalny uzyskamy świetny połysk na naszym lakierze.

Szukamy specjalisty

Do wykonywania prac w ramach detailingu samochodów powinniśmy szukać rzeczywiście dobrego specjalisty, który jest w stanie dobrze wykonać dla nas takie właśnie działania. na pewno nie będzie to proste zadanie, warto więc dobrze sprawdzić i skontrolować jakie umiejętności ma ta osoba, którą będziemy chcieli zatrudnić do wykonywania pracy z naszym autem.