Czym właściwie jest auto detailing ?

Czym właściwie jest auto detailing ?

Pewnie wiele razy widząc samochód na ulicy myśleliśmy sobie, że wygląda jak z salonu. Okazuje się, że nie będzie to dobre określenie, ponieważ jak się okazuje samochody opuszczające salon najczęściej nie są idealnie czyste, a jeśli tak to szybko się to zmienia. Okazuje się, że wygląd samochodu może poprawić się wyłącznie w momencie, gdy zadbamy o tak zwany car detailing.

Nawet na nowych samochodach wykonuje się praktycznie takie same działania jak przy myciu używanego samochodu, tylko w ten sposób nada mu się blask i perfekcyjny wygląd. Jeśli więc na nowych samochodach wykonuje się auto detailing to czym tak naprawdę będzie takie działanie?

Pielęgnacja i ochrona samochodu

Pod tym hasłem kryje się wiele procesów dokładnie przemyślanych, które mają zmierzać do czyszczenia, konserwacji oraz renowacji samochodu bądź też jego pojedynczych elementów. Efektem pracy będzie auto w stanie salonowym, pokazowym. Usługa taka jest realizowana zarówno dla aut używanych jak i nowych, takich prosto z salonu, by usunąć pojawiające się drobne uszczerbki, które pojawić się mogą również w trakcie transportu. Auto detaling dba nie tylko o stronę zewnętrzną pojazdu.

Perfekcyjny wygląd auta

W równym stopniu skupić się trzeba także na wnętrzu. Finalnie otrzymuje się idealnie lśniący samochód, w którym każdy element będzie rzeczywiście zadbany. Głównie wykonuje się takie działania, by ostatecznie podnieść jego wartość rynkową, zwiększyć żywotność auta i oczywiście mieć także przyjemność z posiadania doskonałego samochodu.

Kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne dla samochodu

Auto detailing skupia się w przypadku zewnętrznych jak i wewnętrznych elementów na precyzji i nawet najmniejszych dodatkach, które mogą ostatecznie decydować o estetyce i muszą być brane pod uwagę. Wykonuje się między innymi pomiar na lakierze, dokładne mycie i polerkę, by uzyskać ostatecznie taką powierzchnię, która będzie lśniąca, zaprezentuje się perfekcyjnie.

Jest to coś więcej niż zwykłe czyszczenie czy konserwacja. To działanie w 100% precyzyjne, gdzie każdy cm kwadratowy samochodu będzie zadbany. Wiedząc czym zajmuje się auto detailing łatwiej będzie również zrozumieć dlatego takie usługi wykonuje się również na autach prosto z salonu, które teoretycznie są czyste i zadbane, w praktyce takie usługi je poprawiają.