Tanio i dobrze. Przegląd kosmetyków samochodowych do 50 zł

Tanio i dobrze. Przegląd kosmetyków samochodowych do 50 zł

Rynek kosmetyków samochodowych jest coraz większy i producenci maja dla nas wiele różnych ofert. Jakie preparaty wybrać, jeśli nasz budżet jest na poziomie 50 złotych?

Konserwacja i czyszczenie plastików

Plastiki obecnie znajdują się praktycznie w każdym pojeździe, są blisko nas, dlatego warto o nie dbać. pierwszym kosmetykiem wartym zainteresowania będzie Meguiars Natural Shine Protectant w cenie około 50 złotych. Preparat usunie zabrudzenia, przywróci doskonały wygląd i ochroni przed promieniami słońca. Można go stosować do tworzyw sztucznych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Alternatywą jest produkt Poorboy’s World Natural Look w podobnej cenie, który chroni na 2 tygodnie przed kurzem.

Konserwacja skór i tapicerki

W przypadku, gdy pojazd wyposażony będzie w skórzaną tapicerkę można sięgnąć po produkty marki Tenzi, które pozwalają skutecznie usunąć zabrudzenia na takiej tapicerce i dalej chronić będzie przed rozprzestrzenianiem się na nowo zanieczyszczeń. Mamy dodatkowo specjalny produkt, który ma gwarantować pielęgnowanie i odświeżenie skóry. stosowany do skóry naturalnej oraz sztucznej.

Pranie tapicerki

Jeśli skóra ma być odnowiona produktem dobrym będzie balsam Juvacuir, który kosztuje około 50 złotych, odnawia i ożywia kolor. W przypadku, gdy pojazd ma tapicerkę materiałową można wybrać Carpet Celaner, który kosztował będzie około 30 złotych i służy usuwaniu zanieczyszczeń na tapicerce. Nie pozostawia plam, charakteryzuje się odpowiednim zapachem.

Mycie nadwozia

Jeśli chcemy umyć pojazd dobrze będzie wyposażyć się w Meguiars Ultimate Wash&Wax za nieco ponad 30 złotych. Dzięki zastosowaniu hybrydowej mieszanki wosku naturalnego i polimerów będzie można gwarantować sobie ochronę oraz blask. Preparat nie tylko myje ale również konserwuje lakier. Ciekawym produktem jest szampon ADBL, który ma naturalne pH i dlatego jest bezpieczny dla powierzchni lakieru. Stosowanie olejku cytrynowego i pomarańczowego przyczynia się do usuwania nawet najcięższych zabrudzeń.

Pielęgnacja opon i felg

Jeśli dbamy o swoje auto można także zadbać o swoje opony i felgi. Mamy tutaj między innymi Meguiars Endurance Tire Gel w cenie około 47 złotych. Można także postawić na alternatywny, nieco tańszy produkt Sonax. W obu przypadkach chodzić będzie o jednoczesne wyczyszczenie i potem zabezpieczenie opon i felg.