Samochodowe tablice rozdzielcze z rzeczywistością rozszerzoną

Samochodowe tablice rozdzielcze z rzeczywistością rozszerzoną

Technologia w dużej mierze zdominowała prawie wszystkie główne sektory przemysłu na świecie, a jej wpływ może być również postrzegane na globalnym rynku motoryzacyjnym. Wszyscy z nas są świadomi mnogości nowych technologii samochodowych, które dostaje uruchomiony każdego dnia w różnych samochodach. W przeszłości, system nawigacji GPS i inne wyświetlacze w samochodzie były uważane za unikalne innowacje, ale wkrótce inny rodzaj systemu zostanie wdrożony w wielu pojazdach. Ta technologia jest rzeczywistość rozszerzona wyświetlacz deski rozdzielczej samochodu, który będzie pokazywał wszystkie podstawowe informacje dotyczące pojazdu. Zwane również jako okulary AR, te wyświetlacze były już częścią nowej generacji samochodów BMW i wkrótce zostaną zintegrowane z innymi markami samochodowymi, jak również.

Samochodowa deska rozdzielcza z rzeczywistością rozszerzoną

samochód

Samochodowa deska rozdzielcza z rzeczywistością rozszerzoną wykorzystuje specjalne rodzaje okularów, które wyświetlają kierowcy niezbędne informacje o samochodzie. Funkcje systemu nawigacji, sterowania multimediami, różne funkcje samochodu, takie jak klimatyzacja, reflektory, kierunkowskazy itp. mogą być obsługiwane bezpośrednio przez te okulary AR. Ta nowa technologia samochodowa została po raz pierwszy zaprezentowana na Consumer Electronics Show (CES) i od tego czasu, została z niecierpliwością oczekiwana w wielu modelach samochodów. Co ciekawe, wyświetlacz będzie również pokazywać informacje o obrotomierzu, prędkościomierz, wskaźnik paliwa, czujniki parkowania i inne funkcje komputera podróży samochodu.

Okulary AR są obecnie na etapie aktualizacji, gdzie implementowane są w nich również inne funkcje. Wkrótce wyświetlacz pozwoli również kierowcy uzyskać informacje o odległości samochodu przed nim i będzie zawierał strzałki, jak należy bezpiecznie manewrować samochodem. Rozszerzony system GPS sprawdzi, który pas ruchu jest odpowiedni dla samochodu i poprowadzi kierowcę właściwą drogą za pomocą dużego wyświetlacza. Co ciekawsze, ta samochodowa deska rozdzielcza z rozszerzoną rzeczywistością pozwoli kierowcy na przybliżenie konkretnego obiektu za pomocą systemu ekranów dotykowych i zapewni żywy obraz drogi przed samochodem. Eksperci uważają, że taka technologia będzie w dużej mierze korzystne dla zdolności jazdy każdej osoby, a także pomoże w utrzymaniu go / jej znacznie bezpieczniejsze na drogach.

Ta nowa technologia samochodowa jest jeszcze w fazie testów, gdzie technicy BMW prowadzą nad nią dogłębne badania. Niemiecki gigant samochodowy dąży również do stworzenia takich rozszerzonych wyświetlaczy dla techników samochodowych, gdzie wideo z silnika samochodu będzie wyświetlane na ekranie. Pozwoli to inżynierom na zbadanie i usunięcie problemów utrzymujących się w samochodzie bez podejmowania dużego wysiłku. Co ciekawe, japoński producent samochodów Toyota również wydaje się mieć podobne plany z rozszerzonych desek rozdzielczych. Wkrótce Toyota samochody będą postrzegane włączając tę technologię, aby zaoferować lepszą dynamikę jazdy do każdej osoby. Chociaż ta metodologia w samochodach jest rzeczą z przyszłości, jego nadejście jest z pewnością będzie hyped wydarzenie. Początkowo, te rozszerzone wyświetlacze będą prezentowane w luksusowych samochodach świata, ale z postępem w nauce, mogą wkrótce pojawić się we wszystkich wspólnych samochodów działających na drogach.