Uszkodzony breloczek? Oto, jak go odblokować i uruchomić (6 kroków)

Uszkodzony breloczek? Oto, jak go odblokować i uruchomić (6 kroków)

Przemysł motoryzacyjny jest coraz bardziej unowocześniany.

Mamy do dyspozycji takie technologie, jak czujniki parkowania, bezkluczykowe otwieranie drzwi, automatyczne wycieraczki i wiele innych! To naprawdę jest wiek technologii. Jednak bez względu na to, jak zaawansowana jest technologia, istnieją granice jej funkcjonalności.

Na co komu zaawansowana technologia, jeśli jest podatna na ataki? Na co komu breloczek do kluczy, jeśli nie działa, a Ty jesteś zamknięty poza samochodem?

Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Powiemy Ci, jak uruchomić i odblokować samochód z martwym pilotem.

Spis treści show Jak odblokować i uruchomić samochód z niedziałającym pilotem 1. Wymień baterie 2. Wyjmij kluczyk z pilota 3. Zdejmij osłonę klamki drzwi 4. Zdalnie otworzyć pojazd 5. Zdejmij osłonę zamka zapłonu 6. Wezwij pomoc

Jak odblokować i uruchomić samochód z niedziałającym pilotem

Procedura odblokowywania i uruchamiania samochodu z uszkodzonym pilotem różni się znacznie w zależności od modelu samochodu. Wykonaj poniższe czynności, aby odblokować i uruchomić samochód z uszkodzonym pilotem:

Całkowity czas: 10 minut

1. Wymień baterie

Wewnątrz pilota znajdują się baterie, które umożliwiają jego prawidłowe działanie. Ponieważ często dość trudno jest dostać się do samochodu z niesprawnym brelokiem, warto rozważyć wymianę baterii w pierwszej kolejności. Wiele osób nie wie, że ich wymiana często nie jest tak trudna, jak się wydaje.

W wielu breloczkach wystarczy zdjąć prostą pokrywę, a baterie można często kupić w każdym supermarkecie lub na stacji benzynowej. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zajrzyj do podręcznika napraw danego modelu samochodu lub poszukaj informacji w Internecie. Można również spróbować przytrzymać kluczyk bardzo blisko drzwi samochodu podczas próby jego odblokowania, aby uzyskać niewielki sygnał, który może wystarczyć do odblokowania samochodu.

Jeśli jednak utkniesz z dala od domu, wymiana starych baterii na nowe może być problematyczna i w takim przypadku powinieneś kontynuować tę instrukcję.

2. Wyjmij kluczyk z pilota

Nawet jeśli na to nie wygląda - w większości breloczków samochodowych znajduje się kluczyk, za pomocą którego można otworzyć drzwi, a nawet uruchomić samochód. Kluczyk ten często wyjmuje się przez naciśnięcie niewielkiego przycisku z czymś małym. Czasami kluczyk ten znajduje się wewnątrz breloczka, co oznacza, że trzeba go rozebrać. Informacje na ten temat można znaleźć w podręczniku napraw lub w Internecie, gdzie można znaleźć informacje o tym, jak to zrobić w danym modelu samochodu. Po znalezieniu klucza można kontynuować korzystanie z tej instrukcji.
RELATED: Jak wypożyczyć samochód w sytuacji awaryjnej

3. Zdejmij osłonę klamki drzwi

Jedną z sekretnych rzeczy, o których być może nie wiedziałeś o swoim samochodzie, jest to, że zamek drzwi znajduje się za osłoną klamki. Nie dotyczy to wszystkich modeli samochodów, ale jeśli nie możesz znaleźć kluczyka do zamka w drzwiach kierowcy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz go za osłoną.

Często znajduje się ona na drzwiach kierowcy i można ją wyjąć za pomocą śrubokręta lub kluczyka samochodowego, ale należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić osłony lub lakieru. Jeśli znalazłeś kluczyk w breloczku i znalazłeś zamek za osłoną, teraz możesz łatwo dostać się do samochodu. Jeśli nie udało się znaleźć zamka za osłoną, należy przejść do następnego kroku.
ZWIĄZANE: Zgubienie kluczyka samochodowego - koszt i wymiana kluczyka

4. Zdalne otwieranie samochodu

Kolejną tajemniczą rzeczą jest to, że w wielu nowoczesnych modelach samochodów można uzyskać zdalny dostęp do samochodu. Czy masz zainstalowaną aplikację dla swojego samochodu? W takim razie często jest to całkiem proste i można go odblokować za jej pomocą. Jeśli nie - często można zadzwonić do autoryzowanego sprzedawcy, który wyśle Cię do osoby mogącej zdalnie odblokować samochód. Często potrzebny jest do tego tajny kod, który niestety nie jest czymś, z czym można się poruszać. Zadzwoń do autoryzowanego sprzedawcy i zapytaj, co może zrobić w Twoim przypadku.

5. Zdejmij pokrywę blokady zapłonu

Po odblokowaniu samochodu i wejściu do niego możesz zastanawiać się, jak uruchomić samochód, gdy nie działa pilot? W tym przypadku obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku klamki drzwi - samochód często ma ukrytą osłonę, za którą znajduje się blokada zapłonu. Teraz, gdy masz dostęp do samochodu, możesz łatwo znaleźć to w swojej instrukcji serwisowej. Można również spróbować przytrzymać kluczyk blisko zamka zapłonu lub przycisku uruchamiania, aby spróbować uzyskać niewielki sygnał, dający małą szansę na uruchomienie samochodu. Jeśli udało się uruchomić samochód, należy udać się do najbliższego miejsca, w którym można wymienić baterie w pilocie.

6. Wezwanie pomocy

Jeśli wypróbowałeś wszystkie sposoby opisane w tym przewodniku, ale nic nie zadziałało - zdecydowanie nadszedł czas, aby wezwać pomoc. Możesz zadzwonić do firmy holowniczej, która może Ci pomóc, lub spróbować znaleźć numer do pogotowia ratunkowego dla Twojego modelu samochodu. W większości przypadków służby te szybko wyślą pomoc, aby pomóc Ci dostać się do samochodu lub odholować samochód do najbliższego warsztatu.