Kosmetyki samochodowe, które warto mieć w garażu

Kosmetyki samochodowe, które warto mieć w garażu

Zadbany samochód świadczy dobrze o jego właścicielu. Nie trzeba jednak wydawać masy pieniędzy w profesjonalnych myjniach samochodowych. Kosmetyczny niezbędnik w przydomowym garażu sprawi, że pojazd będzie cieszył oko bardzo długo. Kosmetyki samochodowe to nie tylko szampon i środek do czyszczenia tapicerki.

Nie ma znaczenia czy będziemy przeprowadzać generalne sprzątanie tylko przy okazji dłuższych wyjazdów czy regularnie będziemy dbać o czyszczenie.

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji samochodu z zewnątrz

Jeśli chodzi o taki często wykorzystywany zabieg pielęgnacyjny aut jest to oczywiście mycie samochodu. W ten sposób usuwamy zabrudzenia oraz zanieczyszczenia z drogi oraz takie pochodzenia organicznego. Dobrej jakości szampon będzie w stanie poradzić sobie praktycznie z każdym brudem. Czasami znajdziemy również takie kosmetyki, które mają chronić lakier przed odbarwieniem.

Dzięki temu nie będzie blaknął, ale będzie miał wysoki połysk. Jeśli na powierzchni znajdują się miejsca odporne mocno zastany pył i pozostałości owadów to dobrze będzie wcześniej rozmiękczyć te elementy, by potem mycie było łatwiejsze.

Woskowanie samochodu

Można zmienić, poprawić wygląd samochodu również przez jego woskowanie. Dzięki niemu także ponowne mycie samochodu stanie się łatwiejsze. Taki zabieg będzie warto zrobić raz na dwa miesiące, gdy używa się auta codziennie. Do wyboru znajdziemy różne preparaty. Woski ogólnie poprawią wygląd lakieru i wypełniać będą drobne rysy a także pogłębią kolor.

Jeśli uszkodzenia na powłoce są głębsze konieczne będzie wykorzystywanie specjalnej pasty bądź płynu wypełniającego. Warto również regenerować karoserię, ponieważ efekt może zmienić wygląd samochodu.

Mycie samochodu

Płyny i pianki

Elementy zewnętrzne wykonane z plastiku będzie można czyścić również przez użycie specjalnych preparatów do tego przygotowane. Zwykle oferowane w formie pianek i płynów, które stworzą na tych elementach powłokę ochronną, która będzie również odpychać brud. Stosuje się je na nielakierowanych zderzakach i listwach.

Czernidło

Warto również zadbać o to jak będą wyglądać koła, ponieważ wpływa to na ogólną prezentację samochodu. Zadbany samochód, powinien mieć zastosowane również takie rozwiązanie, w którym pojawi się specjalne czernidło na oponach, ponieważ będą dzięki temu wyglądać dużo lepiej, a dodatkowo będą chronione przed pęknięciami.

Kosmetyki samochodowe do wnętrz, które warto mieć w zanadrzu

W swojej dyspozycji warto mieć różne kosmetyki, dzięki którym będzie można zadbać o poszczególne elementy estetyki naszego samochodu, tak by jako całość prezentował się rzeczywiście świetnie.