Najlepsze środki do czyszczenia tapicerki

Najlepsze środki do czyszczenia tapicerki

Ubrania, jakie będziemy nosić na co dzień powinno się prać co kilka dni. Oczywiście nie da się auta prać co kilka i oczywiście tapicerki są tak przygotowane, że kilka lat mogą wytrzymać bez prania. W końcu jednak brud się tam pojawi, a co wtedy? Czym najlepiej będzie je wyprać?

W zdecydowanej większości samochodów jest tak, że tapicerka przygotowana jest z tworzyw sztucznych, nie wykorzystuje się bawełny i naturalnych włókien. Nawet alcantara, która traktowana jest za ekskluzywną jest z plastiku. To mieszanka poliuretanu i poliestru, która będzie produkowana z włókien 20 razy cieńszych od ludzkiego włosa. Najdroższe są oczywiście obicia skórzane, jednak trudno powiedzieć czy właściwości będą tutaj rekompensować jednak wysoką cenę.

W czym prać zwykłą tapicerkę?

Oczywiście wiele zależy od stopnia zabrudzenia, do powierzchniowego odświeżania foteli, które nie są zbyt brudne nadawać się będzie cała gama pianek do czyszczenia tapicerki. Jaką wybrać? Między innymi firma Sonax i Meguiars to tacy producenci, którzy są oceniani pozytywnie i w wielu przypadkach będzie się można z nimi spotkać. Można będzie stosować te środki również przy alcantarze.

Specjalna pianka do czyszczenia jest w użyciu bardzo prosta, po odkurzeniu tapicerki spryskujemy ją a potem pozwala się wchłonąć płyn. Zmiękcza brud, jej działanie wzmocnimy przez przecieranie szmatką albo też szczotką czyszczonej powierzchni. Nie będzie trzeba bać się o proces suszenia, ponieważ to sposób na czyszczenie, który nie wymaga moczenia.

Czyszczenie tapicerki

Czym powinniśmy czyścić welur? Obecnie ten rodzaj tapicerki już rzadziej się stosuje. Pewnie znaczenie ma również to, że trudno będzie się go czyścić. W zasadzie jednym z niewielu środków będzie preparat Welur.

Pranie tapicerki

Czyszczenie na morko również nie będzie trudne, wymaga nieco więcej czasu. Szczególnie długi czas będzie zajmować suszenie. Więc nie ma sensu brać się za takie czyszczenie w chłodne oraz mokre dni. W zasadzie w wersji amatorskiej raczej sprzątanie wchodzi w grę tylko latem. Jakich płynów można użyć? Starajmy się jak najlepszych, wspominane już przy piankach firmy też dobrze się tutaj sprawdzą.

Jak czyścić skórę?

Z zasady tapicerka skórzana nie będzie nadawać się do prania na mokro, producenci środków do czyszczenia mają całe zestawy preparatów łącznie z gąbkami i szmatkami. Robią tak najlepsze firmy z branży, które przygotowują środki do czyszczenia skóry.