Garaż na kółkach

Garaż na kółkach

Garaż na kółkach Sachina Tendulkara

Legenda sportu Sachin Tendulkar nie potrzebuje formalnego przedstawienia, gdyż przez fanów z całego świata uznawany jest za Boga Krykieta. Z nieskończoną ilością rekordów w swoim dorobku, jest bez wątpienia jednym z najbardziej szanowanych graczy na arenie krykieta. Niewiele osób wie, że ma on nie tylko głód zdobywania większej ilości punktów, ale także czysty fanatyzm do automobilizmu. W garażu Sachina Tendulkara przez lata stały jedne z najwspanialej zaprojektowanych i najbardziej wydajnych samochodów z całego świata. Czy to niemiecki bimmer BMW serii 7, czy kultowy japoński Nissan GT-R, wszystkie te samochody są częścią samochodowego portfolio legendy.

  1. Jedną z najwcześniejszych kolekcji z początków jego kariery był skromny Maruti Suzuki 800. Miniaturowy silnik benzynowy o pojemności 0,8 litra miał pojemność 790 cm3 i mógł wykrzesać z siebie moc prawie 40 KM. Sachin nadal zachował Maruti 800 i zamierza dodać go do kolekcji ekskluzywnych pojazdów.

  2. Następny w kolejce jest Fiat Palio w limitowanej edycji, przykryty płaszczem żółtego koloru. Co ciekawe, powstało tylko 600 sztuk tego limitowanego samochodu, a jeden z nich został podarowany legendarnemu krykieciście.

  3. Opel Astra jest jednym z najbardziej wyjątkowych prezentów, ponieważ samochód ten został podarowany wraz z nagrodą Man of the Series, którą zdobył w meczu z arcyważnym rywalem Pakistanem, podczas 1997/98 Coca Cola Cup.

  4. Wygląda na to, że legenda ma zamiłowanie do niemieckich firm motoryzacyjnych BMW i Mercedes-Benz, ponieważ posiada 3 samochody pierwszego i 2 drugiego producenta. Samochody Mercedesa to C36 AMG - zdolny do przekroczenia granicy 0-100 kmph w zaledwie 5,6 sekundy - oraz 600SL, który jest modelem Grand Tourer z 6,0-litrowym silnikiem V12.

  5. Jeśli chodzi o samochody BMW, to sam krykiecista jest ambasadorem marki niemieckiej firmy i wciąż ma okazję zapoznać się z najnowszymi innowacjami producenta samochodów. Na początek luksusowy sedan BMW serii 7 - wersja 760 Li. Ten w pełni automatyczny samochód ma ciężki silnik o pojemności 6,0 litrów, który rozwija potężną moc 545 KM i maksymalny moment obrotowy 750 Nm. Jest w stanie rozpędzić się od zera do 100 km/h w niecałe 4,6 sekundy, a następnie rozpędzić się do prędkości maksymalnej 280 km/h.

  6. Następny jest BMW X5 M50d, który nie jest nawet sprzedawany w kraju. Musiało zostać sprowadzone z rynku światowego specjalnie dla krykiecisty. Ten Sports Utility Vehicle (SUV) ma 3,0-litrowy silnik wysokoprężny, który rozwija moc 381 KM i może przekroczyć granicę 0-100 kmph w mniej niż 5 sekund. W garażu Sachina znajduje się również czterodrzwiowe BMW M6 Gran Coupe, które jest napędzane przez 4,4-litrowy silnik benzynowy z podwójnym turbodoładowaniem.

  7. Wśród najbardziej zachwycających i pompujących adrenalinę samochodów, które posiada, jest Nissan GT-R, który kupił w 2011 roku po sprzedaży Ferrari 360 Modena Spyder. Ten krążownik prędkości od japońskiego producenta samochodów może przekroczyć granicę 0-100 kmph w mniej niż 2,9 sekundy. Samochód Nissana jest pomalowany na sportowo czerwono, a jego płomienny wygląd może wprawić każdego obserwatora w osłupienie.