9 najlepszych okularów przeciwsłonecznych do prowadzenia pojazdów w 2022 roku - recenzja i przewodnik kupującego

9 najlepszych okularów przeciwsłonecznych do prowadzenia pojazdów w 2022 roku - recenzja i przewodnik kupującego

Większość okularów przeciwsłonecznych ma za zadanie chronić oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym, jednocześnie pomagając Ci wyglądać dobrze.

Prowadzenie samochodu w okularach zwiększa widoczność podczas jazdy w ciągu dnia i chroni oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Ze względu na popularne zapotrzebowanie, okulary do prowadzenia pojazdów rozwinęły się, wprowadzając różne kolory i style.

Oto nasza lista najlepszych okularów przeciwsłonecznych do prowadzenia samochodu

.

Zastrzeżenie - Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, co oznacza, że bez żadnych kosztów dla Ciebie, możemy otrzymać niewielką prowizję za kwalifikujące się zakupy.

Spistreści pokaż Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla kierowców w 2022 r. 1. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy William Painter Aviator 2. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy Costa Del Mar Loreto 3. Island Sol Okulary przeciwsłoneczne do jazdy bez oprawek 4. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy Persol P03152S 5. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy BMW B6513 Aviator 6. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy Maui Jim Wiki 7. American Optical Oryginalne okulary przeciwsłoneczne do jazdy 8. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy Santos De Cartier 9. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy Ray-Ban Flat Oval 10. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem Ray Bans ORB4147 Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem? Materiał oprawek Rozmiar soczewki Soczewki polaryzacyjne Światło UV Powłoka soczewki Odcień soczewki Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców FAQ Jaki jest najlepszy kolor okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem? Czy do okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem muszę koniecznie kupić soczewki polaryzacyjne? Czy mogę po prostu kupić tanie okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem? Jakie okulary przeciwsłoneczne są najlepsze dla oczu kierowcy? Jak wybrać odpowiednie okulary blokujące promieniowanie UV? Wnioski

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla kierowców w 2022 r.

NazwaCenaSoczewkiOchrona UV
William Painter Aviator Sprawdź cenęNylonTak
Costa Del Mar Loreto Sprawdź cenęSzkło / PoliwęglanTak
Island Sol Rimless Sprawdź cenęPoliwęglanTak
Persol P03152S Sprawdź cenęKryształTak
BMW B6513 Aviator Sprawdź cenęPoliwęglanTak
Maui Jim Wiki Sprawdź cenęMauiPureTak
American Optical Original Sprawdź cenęPoliwęglanTak
Santos De Cartier Sprawdź cenęPolarizedTak
Ray Ban Flat Oval Sprawdź cenęPolarizedTak
Ray Bans RB4147 Sprawdź cenęLustroTak

1. Okulary William Painter Aviator Driving Sunglasses

To musi być nowy gracz w kategorii okularów przeciwsłonecznych. William Painter zapoczątkował tę markę i stała się ona renomowaną marką w kategorii luksusowych okularów. Jeśli masz trochę wolnej gotówki na trwałe okulary przeciwsłoneczne do jazdy, to te okulary są idealnym wyborem. Okulary William Painter aviator driving są wykonane z tytanu, co przyczynia się do ich wysokiej ceny.

Tytanowy materiał jest zarówno lekki, jak i wytrzymały. W dolnej części producenci umieścili warstwę nylonu. Powłoka jest również wykonana z tytanu, co oznacza, że okulary są chronione przed zarysowaniami. Ponadto soczewki są spolaryzowane, dzięki czemu chronią oczy przed promieniami UVA i UVB. Producenci wprowadzili na rynek soczewki zapewniające 100% ochronę.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Kluczowe Cechy

 • Wykonane z wytrzymałego tytanu z powłoką nylonową
 • Ze względu na zastosowany materiał okulary przeciwsłoneczne są drogie
 • Aby zapobiec zarysowaniom, soczewki i oprawki są pokryte tytanem

Zalety

 • Lekkie
 • Specjalna powłoka zapobiegająca zarysowaniom
 • Ochrona przed promieniowaniem UV

2. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy Costa Del Mar Loreto

Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami polaryzacyjnymi

Te okulary przeciwsłoneczne są idealne dla osób, które cenią sobie zarówno modę, jak i funkcjonalność. Możesz nosić te okulary podczas wędkowania lub jazdy samochodem. Marka ta wyrzeźbiła sobie niszę na rynku luksusowych okularów przeciwsłonecznych i nie jest niespodzianką, że możesz zauważyć jedną z Twoich ulubionych gwiazd noszącą te okulary.

Minusem jest to, że chociaż marka jest potężna, to okulary nie są tak trwałe. Po pierwsze, są one wykonane z materiału o nazwie Monel, który jest stopem należącym do tej samej kategorii co nikiel. Monel jest doskonałym materiałem podczas surfowania, ponieważ chroni okulary przed korozją powodowaną przez wodę morską, ale sprawia, że okulary są miękkie i lekkie. Jeśli masz dużą twarz, przekonasz się, że oprawki są nieco za małe, co oznacza, że nie są całkowicie chronione przed światłem słonecznym.

Read More Dajemy okularom przeciwsłonecznym łapkę w górę za soczewki. Do wyboru masz całą gamę fajnych kolorów. Możesz wybierać spośród soczewek poliwęglanowych lub szklanych. Dzięki temu możesz wybrać soczewki, które pasują do Twojego stylu. Soczewki są spolaryzowane, co chroni oczy przed odblaskami. SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Kluczowe Cechy

 • Oprawka wykonana z tworzywa Monel, dzięki czemu są odporne na korozję w wodzie morskiej
 • Asortyment soczewek wykonanych z poliwęglanu lub szkła
 • Oprawka jest mała, więc nie nadaje się dla osób o dużej budowie ciała

Zalety

 • Różnorodność stylów do do wyboru
 • Soczewki są spolaryzowane
 • Ochrona przed wodą morską korozja

3. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy Island Sol bez oprawek

Okulary przeciwsłoneczne do jazdy bez oprawek

Jeśli szukasz bardziej wyrafinowanego wyglądu, możesz wybrać tę parę okularów przeciwsłonecznych do jazdy bez oprawek. Oprawka jest wysokiej jakości, co znajduje odzwierciedlenie w cenie. Najlepszą rzeczą w tej parze okularów przeciwsłonecznych jest to, że użytkownicy mają szeroki wybór do wyboru. Możesz je mieć zarówno spolaryzowane, jak i niespolaryzowane. Polaryzacja zapewnia ochronę oczu przed odblaskami. Okulary przeciwsłoneczne są dobrze wykonane, co znajduje odzwierciedlenie w ich konstrukcji. Oprawka wykonana jest z tworzywa sztucznego, co oznacza, że jest lekka, natomiast soczewka jest z poliwęglanu.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Najważniejsze Cechy

 • Okulary bezramkowe do jazdy samochodem okulary przeciwsłoneczne
 • Wysokiej jakości oprawka wykonana z tworzywa sztucznego z poliwęglanowymi soczewkami
 • ochrona UV

Plusy

 • Klasyczne okulary przeciwsłoneczne, które Dopasowują się do Twojego stylu
 • Możliwość wyboru spolaryzowanych lub niepolaryzacyjne
 • Lekkie i trwałe

4. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy Persol P03152S

Producent okularów przeciwsłonecznych oferuje zestawy okularów zarówno dla sportowców, jak i pilotów. Można też znaleźć idoli muzyki pop, którzy noszą te fajne okulary przeciwsłoneczne. Po pierwsze, Persol używa innego materiału do produkcji oprawek niż tradycyjni producenci okularów przeciwsłonecznych. Kompozyt octanu celulozy jest hipoalergiczny, ponieważ pochodzi z bawełny. Dzięki temu oprawka jest trwała, a jednocześnie lekka. Soczewka jest wyjątkowa, ponieważ jest wykonana z oszlifowanych kryształów. Przypomina ona szkło, co zapewnia doskonałą optykę. Nie musisz się również martwić, że promieniowanie UV zniszczy Twoje oczy, ponieważ jest ono filtrowane.

Read More Na oprawce nie ma zbyt wielu powłok, dlatego okulary należy przechowywać ostrożnie, aby uniknąć niepotrzebnych zarysowań. Szlifowane soczewki kryształowe są cięższe niż w innych okularach przeciwsłonecznych na rynku, ale rekompensuje to lekka oprawka. Minusem jest to, że okulary nie są spolaryzowane, co oznacza, że będziesz miał problemy z widzeniem w miejscach, gdzie występuje nadmiar odblasków, ale Twoje oczy są chronione przed promieniowaniem UV. SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Kluczowe Cechy

 • Soczewki wykonane z oszlifowanego kryształu, natomiast oprawki z kompozytu octanu celulozy
 • Okulary nie są polaryzacyjne
 • Szeroka gama stylów do wyboru

Zalety

 • Lekkie
 • Ochrona przed promieniowaniem UV
 • Dostępne w szerokiej gamie opcji

5. BMW B6513 Okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem Aviator

Tak, okulary przeciwsłoneczne zostały nazwane na cześć znanego producenta samochodów. Jeśli znasz firmę BMW, wiesz, że jest ona znana z doskonałości i wysokiej klasy samochodów. Nie ma lepszego sposobu na jazdę swoim coupe niż para okularów przeciwsłonecznych BMW. Po pierwsze, okulary przeciwsłoneczne wyróżniają się trwałością. Powinny Ci służyć przez kilka następnych lat. Do wykonania oprawek użyto stali nierdzewnej, a soczewki wykonano z poliwęglanu. Stal nierdzewna jest jednym z najtrwalszych materiałów, z których wykonuje się okulary przeciwsłoneczne.

Read More Wadą zastosowania stali nierdzewnej do produkcji okularów przeciwsłonecznych jest to, że okulary są nieco cięższe. Może to być niewygodne. Okulary są również dostępne tylko w jednym rozmiarze. Oznacza to, że jeśli nie pasują, to nie można ich kupić. SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Najważniejsze Cechy

 • Wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej dzięki czemu okulary są ciężkie
 • Można ich używać do soczewek na receptę
 • Soczewki nie są polaryzacyjne

Zalety

 • Wytrzymałe
 • Przystępna cenowo
 • Możliwość wymiany soczewek na receptę te

6. Okulary przeciwsłoneczne Maui Jim Wiki Driving

Okulary przeciwsłoneczne wykonane z wytrzymałego tytanu

Po pierwsze, nie musisz znać pisowni nazwy tych okularów przeciwsłonecznych, aby je kupić. Marka Maui Jim jest znana z produkcji dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych, które są uniwersalne. Okulary przeciwsłoneczne można nosić podczas robienia zakupów lub prowadzenia samochodu.

Soczewki są spolaryzowane, więc są chronione przed odblaskami. Do wyboru masz także kolory szary lub brązowy. Ale to właśnie oprawki sprawiają, że te okulary są warte Twoich pieniędzy. Są one wykonane z tytanu, który jest znany z lekkości i trwałości. Jest to jednak kosztem tego, że okulary są nieco droższe od konkurencji.

Read More Materiał, z którego wykonane są soczewki, to tworzywo sztuczne, co przyczynia się do tego, że okulary przeciwsłoneczne są lekkie. Okulary przeciwsłoneczne Maui Jim mogą być używane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Minusem jest jednak to, że są one zbyt duże dla osób o małych twarzach. Nie mają wielu rozmiarów do wyboru. SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Kluczowe Cechy

 • Oprawka wykonana z wytrzymałego tytanu z plastikowymi soczewkami
 • Jeden rozmiar dla wszystkich
 • Soczewki dostępne w kolorze szarym i brązowym

Plusy

 • Lekkie okulary przeciwsłoneczne
 • Wykonane z wytrzymałego tytanu
 • Stylowy wygląd - można je nosić na co dzień lub do jazdy samochodem

7. Okulary przeciwsłoneczne American Optical Original Driving

Okulary przeciwsłoneczne z oprawką stalową

Jeśli nie spełniło się Twoje dziecięce marzenie o zostaniu pilotem, nie martw się, nadal możesz poczuć, czym jest latanie. Okulary przeciwsłoneczne typu aviator są popularne wśród pilotów. Po pierwsze, popiera je armia amerykańska. Całkiem nieźle! Nie oznacza to jednak, że są one gorsze pod względem funkcjonalności.

Materiał, z którego wykonano oprawki, jest stalowy. Oznacza to, że okulary są tak wytrzymałe, jak tylko okulary przeciwsłoneczne mogą być. Po drugie, mają szklane soczewki idealne do jazdy w jasnych warunkach pogodowych. Oczy są chronione przed promieniowaniem UV, ale soczewki w niewielkim stopniu chronią przed odblaskami. Soczewki mają kolor ciemnoszary, który idealnie nadaje się do prowadzenia samochodu. Możesz się zastanawiać, że skoro są one zatwierdzone przez armię amerykańską, to muszą dużo kosztować. Okulary są w rozsądnej cenie i powinny Cię wynieść mniej niż 100 dolarów.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Kluczowe Cechy

 • Okulary zatwierdzone przez armię amerykańską
 • Wykonane z ramki stalowej z soczewką szklaną
 • Ciemnoszary kolor soczewek

Zalety

 • Ochrona przed promieniowaniem UV
 • Wytrzymałe okulary przeciwsłoneczne
 • Doskonałe na jasną pogodę warunki pogodowe

8. Okulary przeciwsłoneczne Santos De Cartier Driving

Okulary przeciwsłoneczne z oprawkami w kolorze złotym

Jeśli szukasz czegoś, co emanuje klasą i wygodą, to nie szukaj dalej niż ta para okularów przeciwsłonecznych. Okulary Santos De Cartier, wyprodukowane przez francuską markę Cartier, mają złote oprawki, które dopełnią Twój styl. Dodatkowy komfort zapewnia skórzana wyściółka na nosku. Są to okulary przeciwsłoneczne, które pozwolą Ci się wyróżnić.

Materiał, z którego wykonano soczewki to szkło w brązowym kolorze. Doskonale nadają się do prowadzenia samochodu. Soczewki są również zmatowione, co nadaje im chłodny wygląd, a jednocześnie pozwala widzieć przed siebie. Górna połowa soczewki jest bardziej wyblakła, aby chronić oczy przed promieniowaniem UV, podczas gdy dolna strona umożliwia wyraźne widzenie deski rozdzielczej. Są to odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn, którzy przywiązują wagę do klasy. Jedynym minusem jest to, że soczewki nie są polaryzacyjne.

SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ

Główne cechy

 • Złote wykończenie płomieni
 • Wyściełane skórzane noski dla dodatkowego komfort
 • Wyblakłe soczewki chroniące oczy przed światłem słonecznym

Plusy

 • Klasyczne okulary przeciwsłoneczne
 • Brązowy kolor soczewek dla lepszej widoczność
 • Trwałe oprawki

9. Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban Flat Oval Driving

Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami szklanymi

Te okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban mają owalne soczewki, które emanują stylem. Do wyboru masz różne kolory soczewek - żółte, turkusowe i szare. Jeśli planujesz używać ich do prowadzenia samochodu, zalecamy wybór koloru szarego. Oprawka jest wykonana ze stali, co sprawia, że okulary są trwałe. Soczewki są szklane, więc należy uważać, jak się z nimi obchodzić.

Okulary Ray-ban zapewnią Twoim oczom ochronę przed promieniowaniem UV, a jednocześnie pomogą Ci widzieć drogę przed sobą podczas jazdy. Oprawka jest cienka, co przyczynia się do tego, że okulary są lekkie. Posiadają one również powłokę odblaskową, która odbija światło, zapewniając widoczność w słoneczne dni. Okulary są uniwersalne, co oznacza, że mogą być noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Kluczowe Cechy

 • Różnorodność kolorów do wyboru z
 • Wykonane z wytrzymałej stali z szklaną soczewką
 • Powłoka antyodblaskowa odbijająca światło

Plusy

 • Lekkie okulary przeciwsłoneczne z cienką oprawką
 • Ochrona przed promieniowaniem UV
 • Klasyczne soczewki o owalnym kształcie

10. Okulary przeciwsłoneczne do jazdy Ray Bans ORB4147

Okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV

Ten producent okularów przeciwsłonecznych zyskał reputację producenta okularów wysokiej jakości. W okularach przeciwsłonecznych Ray Bans można znaleźć gwiazdy rocka, idoli muzyki pop lub motocyklistów, którzy noszą różne wzory. Ten konkretny model jest idealny do prowadzenia samochodu dzięki dużym soczewkom, które chronią oczy przed promieniowaniem UV.

Okulary są niedrogie dzięki niższej klasy plastikowi, z którego wykonano oprawki. Soczewki mają lustrzane odbicie, co doskonale sprawdza się podczas krótkich przejażdżek. Soczewki chronią oczy przed odblaskami. Jednak okulary nie są spolaryzowane, co oznacza, że nie są tak skuteczne w ochronie przed odblaskami. Gradient na górze jest ciemniejszy niż na dole.

SPRAWDŹ NAJNOWSZĄ CENĘ

Kluczowe Cechy

 • Wykonane z niskiej jakości tworzywa sztucznego
 • Opatrzone logo Ray-Bans
 • Ochrona przed promieniowaniem UV

Zalety

 • Przystępna cenowo strona
 • Lekka strona
 • Lustrzane soczewki dla ochrony przed słońcem ochrona

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie okularów do jazdy samochodem?

Powodem, dla którego potrzebujesz okularów przeciwsłonecznych do jazdy jest ochrona oczu przed odblaskami i promieniowaniem UV. Jazda nocą jest trudna - zwłaszcza gdy nadjeżdżające samochody świecą pełnymi światłami. To właśnie w tym czasie możesz stracić panowanie nad pojazdem. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać o których należy pamiętać przy zakupie okularów przeciwsłonecznych do jazdy.

Oprawka materiał

Oprawka to element, który utrzymuje soczewki i jest wykonana z różnych materiałów. Przy zakupie oprawki należy upewnić się, że jest ona były wykonane z materiałów, które są zarówno trwałe, jak i lekkie. Powinny one również zapewniać komfort wokół oczu i uszu.

Tworzywo sztuczne:

Spośród wszystkich materiałów używanych do produkcji okularów przeciwsłonecznych, plastik jest najczęściej używany. Jest też najtańszy. Plastikowe okulary przeciwsłoneczne są lekkie, co sprawia, że nosi się je wygodnie, ale nie są trwałe. Nie jest nierzadko okazuje się, że Twoja fajna para okularów przeciwsłonecznych jest zepsuta kilka miesięcy po zakupie. zakupu.

Nierdzewne stal nierdzewna:

Okulary wykonane ze stali nierdzewnej są trwałe, niedrogie i hipoalergiczne. Jednak wadą jest to, że okulary są cięższe od pozostałych i mogą stać się niewygodne dla oczu.

Aluminium:

Inną opcją dla stali nierdzewnej jest aluminium. Okulary z tego materiału są lżejsze, droższe i nadal trwałe.

Tytan:

Okulary przeciwsłoneczne wyższej klasy są wykonane z tytanu. Stanowi to połączenie wytrzymałej stali nierdzewnej i lekkości aluminium. Ze wszystkich wymienionych materiałów tytanowe okulary przeciwsłoneczne są zazwyczaj najdroższe.

Poliwęglan:

Ten materiał jest używany do budowy okularów przeciwsłonecznych, ponieważ jest lekki, trwały i niedrogi. Nie jest jednak wystarczająco mocny i jest podatny na złamania przy zginaniu. Ludzie wolą okulary przeciwsłoneczne wykonane z poliwęglanu, ponieważ są one stosunkowo tanie.

Inne materiały:

Do produkcji okularów przeciwsłonecznych zamiast plastiku używa się octanu, ponieważ jest on mocniejszy, ale ma tę wadę, że jest mniej wygodny. Jest również ciężki, co stanowi wyzwanie podczas jazdy samochodem. Nylon jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest lekki, a jednocześnie elastyczny i wytrzymały. Jest też tani.

Nowością jest SR-91

. Materiał ten jest znany z doskonałej przejrzystości optycznej, a jednocześnie jest lekki i wytrzymały. Należy jednak liczyć się z większymi wydatkami na okulary przeciwsłoneczne.

Rozmiar soczewek

Szukając soczewek do jazdy, należy szukać czegoś, co całkowicie zakrywa oczy. Dzięki temu oczy będą chronione przed bezpośrednim działaniem światła. Okulary do jazdy nie powinny być fantazyjne, lecz skupiać się na funkcjonalności. Większość soczewek ma szerokość 60 mm na soczewkę. Większość ludzi wybiera okulary przeciwsłoneczne, które są nieco zbyt duże. Jest to w porządku, o ile soczewki nie ograniczają widzenia peryferyjnego. Powinna istnieć możliwość patrzenia lewo, prawo, górę i dół.

Polaryzacja soczewki

Podczas jazdy nad morzem lub po mokrej nawierzchni zauważysz, że światło słoneczne odbija się od jezdni. Te odblaski mogą uniemożliwić Ci wyraźne widzenie. Soczewki polaryzacyjne nie są przeznaczone do ochrony oczu przed promieniowaniem UV, ale umożliwiają widzenie przez błyszczące powierzchnie. Zbyt duża polaryzacja może uniemożliwić Ci wyraźne widzenie, dlatego należy znaleźć równowagę.

Światło UV

Światło UV występuje w dwóch formach - ultrafioletowe promieni bety i promieni alfa. Większość producentów okularów przeciwsłonecznych reklamuje reklamuje swoje produkty jako zapewniające 100% ochronę przed promieniowaniem UV, ale nie jest to prawdą. Promienie Światło widzialne jest w porządku dla oczu, ale to promienie UV są szkodliwe. Najbardziej Najbardziej niebezpieczne są promienie UV beta, które występują w dużych ilościach w śnieżnych warunkach. Są one również najsilniejsze podczas silnego lata. Powinieneś znaleźć okulary przeciwsłoneczne, które chronią oczy przed promieniami UV beta. Chociaż żaden z produktów produktów dostępnych na rynku nie zapewnia 100% ochrony.

Soczewki powłoka

Soczewki wyglądają źle, gdy pojawiają się na nich zarysowania. Tańsze modele są bardziej podatne na zarysowania ze względu na rodzaj powłoki użytego materiału. Jeśli na Twoich okularach przeciwsłonecznych jest zbyt wiele rys, trudno będzie Ci je dostrzec. Jeśli możesz znaleźć okulary przeciwsłoneczne z powłoką zapobiegającą zarysowaniom, tym lepiej. Należy jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami. W tym celu można zastosować powłokę antyrefleksyjną, która poprawia widoczność i blokuje niepożądane światło.

Odcień soczewki

Większość okularów przeciwsłonecznych jest przyciemniana. Można wybrać kolor przyciemnienia, ale w żaden sposób nie wpływa to na widoczność ani nie zwiększa ochrony przed promieniowaniem UV. Niektóre z kolorów używanych do barwienia to niebieski, szary, zielony i brązowy. Eksperci stwierdzili, że kolor zielony lub szary zapewnia kierowcy najmniejsze zniekształcenia. Gdy słońce znajduje się bezpośrednio nad horyzontem, najmniejsze zniekształcenia oferuje kolor żółty/złoty/bursztynowy. Wybór koloru przyciemnienia jest jednak w dużej mierze kwestią osobistych preferencji. Barwniki są klasyfikowane w skali od 0 do 4, gdzie o oznacza najjaśniejszy, a 4 najciemniejszy. Powinieneś dążyć do uzyskania średniego zabarwienia. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne będą miały numer barwy, więc łatwo jest określić, czego szukasz.

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców FAQ

Jaki jest najlepszy kolor dla okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem?

Znajdź soczewki, które zapewniają naturalny kontrast z otoczeniem. Pod tym względem najbardziej preferowane są soczewki miedziane, brązowe lub bursztynowe. Jeśli nie możesz znaleźć powyższych, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie szarego koloru.

Czy konieczne jest, abym kupił soczewki polaryzacyjne do moich okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem?

Podczas jazdy jedną z najbardziej irytujących rzeczy są światła reflektorów lub odbicia od zaśnieżonych/mokrych powierzchni. Aby zmniejszyć te odblaski, soczewki są dostosowywane tak, aby były spolaryzowane. Dzięki temu nie męczysz się podczas jazdy. Zmniejsza to również prawdopodobieństwo zderzeń czołowych w nocy.

Czy mogę po prostu kupić tanie okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem?

Powodem zakupu pary okularów jest ochrona oczu przed promieniami UV i odblaskami. Długotrwała ekspozycja może prowadzić do pogorszenia wzroku. Niezależnie od tego, jakie okulary przeciwsłoneczne zdecydujesz się kupić, powinny one powinny zapewniać pewien poziom ochrony.

Jakie są najlepsze okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem dla Twoich oczu?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem, należy upewnić się, że są one spolaryzowane i wystarczająco duże, aby chronić oczy przed światłem słonecznym i odblaskami. Kolor odgrywa istotną rolę, więc szukaj okularów w kolorze szarym lub bursztynowym.

Jak wybrać odpowiednie okulary blokujące promieniowanie UV?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, należy szukać takich, które blokują od 99 do 100 procent promieni UVA i UVB. W tym przypadku należy szukać okularów o wskaźniku powyżej UV400.

Podsumowanie

Poszukiwanie najlepszych okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem musi być trudne, ale mamy wyraźnego zwycięzcę. Model William Painter Aviator

wyróżnia się trwałą oprawką wykonaną z tytanu. Soczewki są spolaryzowane, dzięki czemu chronią oczy przed promieniami UVA i UVB. Okulary przeciwsłoneczne doskonale chronią oczy przed odblaskami zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Okulary są jednak droższe niż inne okulary przeciwsłoneczne, które recenzowaliśmy. Są jednak warte swojej ceny.