Tata Manza - hybrydowa koncepcja rynku indyjskiego

Tata Manza - hybrydowa koncepcja rynku indyjskiego

Kultura samochodów hybrydowych w Indiach powoli nabiera tempa i wiele krajowych, jak również globalnych auto majors dążą do tego, aby ich znak w tym segmencie. Wśród tych producentów samochodów jest rodzimym producentem auto, Tata Motors, który wkrótce planuje uruchomić swoją hybrydową innowację. Samochód, który będzie oznaczać pojawienie się firmy w danym segmencie, jest Tata Manza Diesel Hybrid sedan. Tata Manza jest sedan premium oferta firmy i jest przystępny samochód, który nosi tag cenowy z Rs. 5.50 lakh - Rs. 8 lakh. Ten sedan był obecny na krajowym rynku motoryzacyjnym od dość długiego czasu łuk i został szeroko stosowany jako komercyjne, jak również samochód rodzinny. Firma zdecydowała się teraz uaktualnić układ napędowy sedana z potężnym silnikiem elektrycznym, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Tata Manza

Tata Manza Diesel Hybrid została niedawno zaprezentowana na Auto Expo i została pochwalona za zastosowaną w niej technologię. Hybrydowa wersja tego samochodu sedan jest włączony z solidnym 1,05-litrowym silnikiem turbo diesel Direct Common Rail, który ma zdolność do wytwarzania mocy 62 KM. Ten młyn został połączony z 45-kW elektrycznym silnikiem trakcyjnym, który będzie dostarczać samochód status hybrydowy. Ta mieszanka źródła paliwa jest skojarzony z elektronicznym typu CVT (Continuously Variable Transmission), który będzie przekazywanie całej energii do przedniego koła. Firma nie ujawniła żadnych dalszych informacji na temat tego hybrydowego samochodu sedan, ale źródła spekulują, że będzie w stanie zrobić zakres ponad 1000 km na pełnym ładowaniu i pełnym zbiorniku.

Ten samochód sedan, w jego hybrydowym awatarze, nosi sporo uderzających wskazówek w jego ogólnym projekcie, z tylnym i przednim profilem mocno zmodernizowane. Przednia krata tego samochodu została wydłużona i zawiera siatkę deign z logo firmy zamontowanym nad nim. Zespół reflektorów został wykonany elegancko i zawiera mieszankę LED i Bi-ksenonowe lampy dla efektywnego Daytime Running. Profil boczny również został przeprojektowany, a tył samochodu posiada wyrzeźbione światła tylne z diodami LED. Oczekuje się, że wnętrze samochodu zachowa wiele cech z poprzednika, ale będą one bardziej zaawansowane technicznie.

Wewnątrz, hybrydowy sedan będzie charakteryzował się dużą ilością miejsca i będzie dążył do utrzymania swojej pozycji jako samochodu rodzinnego. Oczekuje się, że w nowym samochodzie pojawią się takie elementy jak automatyczny start/stop, hamowanie odzyskowe, dotykowy panel infotainment, różne tryby jazdy i asystent parkowania. Ponadto, bardzo czułe wspomaganie kierownicy, system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) i wiele poduszek powietrznych będzie wzmocnienie aspektu bezpieczeństwa hybrydowego sedana. Raporty sugerują, że samochód zostanie uruchomiony gdzieś w 2015 roku i będzie nosił wysoką cenę, która będzie uzasadniać swoje hybrydowe referencje. W takim przypadku, eksperci uważają, że nowy sedan będzie bardziej popularny jako samochód rodzinny, a nie jako pojazd użytkowy.