Jak kupować kosmetyki samochodowe – w zestawach czy osobno?

Jak kupować kosmetyki samochodowe – w zestawach czy osobno?

Wśród kosmetyków samochodowych warto mieć to czego regularnie będziemy używać. Czy zestawy sklepowe są w stanie spełnić oczekiwania klientów. Kierowca musi sobie odpowiedzieć na pytanie jakich kosmetyków będzie potrzebował, ponieważ oferta w sklepach jest bardzo mocno rozwinięta a jak się okazuje nie wszystkie kosmetyki są nam rzeczywiście potrzebne.

Mycie

Spora część kierowców będzie myć nadwozie samochodów w różnych myjniach dotykowych i bezdotykowych. Zakaz mycia aut na posesjach ograniczył sprzedać szamponów, ale nadal je znajdziemy. Przede wszystkim korzystają z nich te osoby, które z usług myjni nie są zadowolone. Jeśli ktoś jest mocno wyczulony na punkcie swojego auta po myciu często będzie decydował się na nakładanie różnorakich ochronnych powłok w formie wosków. Dobrze nałożony wosk chroni lakier przed zabrudzeniami i sprawi, że woda będzie szybciej spływać.

Koła, zderzaki

Wielu kierowców ma problem z tym, by usunąć naloty oraz brudy z kół samochodów. Odpowiada za to pył z klocków hamulcowych, który pojawi się w czasie hamowania. Najlepszą metodą na usuwanie brudu będzie oczywiście regularne mycie samochodu. Pomocne środki do mycia felg, ale z ich użyciem trzeba uważać, ponieważ to środki agresywne i niekiedy mogą uszkodzić felgi, dlatego należy zachować precyzję przy uch używaniu.

Pasty samochodowe

Pasty lekkościerne

Inna grupa kosmetyków służyć będzie do usuwania zarysowań. To przede wszystkim lekkościerne pasty. Stosowanie ich jest bardzo proste, a skuteczność jest zadowalająca. Czasami nawet dość duże rysy będzie można dzięki nim usunąć.

Tapicerka, plastiki, szyby

Większość z nas jedynie odkurza tapicerkę w samochodzie, a środki myjące używa się już w ostateczności, gdy zabrudzenia są poważne a to błąd. Powinno się bowiem regularnie prać tapicerkę, by zagwarantować sobie należytą czystość. Brud będzie się bowiem utrzymywał, pojawią się kolejne warstwy, których pokonanie stanie się kłopotliwe.

Okazuje się, że wiele osób zapomina również o tym, że ważne w trackie mycia samochodu są elementy plastikowe, o które również powinniśmy zadbać. Są specjalne środki chemiczne do plastików i wydaje się, że ich zastosowanie będzie w tym przypadku wskazane.

Na półce z kosmetykami pojawia się również silikon do uszczelek gumowych, w ten sposób będzie można chronić się przed zamarzniętymi drzwiami. Działanie silikonu jest proste, a skuteczne, dlatego warto go stosować, by zadbać o komfort w okresie zimowym.