Jak działa silnik samochodowy?

Jak działa silnik samochodowy?

W Indiach jest spora liczba osób, które posiadają jeden lub kilka samochodów. Większość grup nowego pokolenia pragnie kupić nowe samochody lub używane modele wyłącznie w celu wygody. Niewiele z nich podejmuje decyzję w zależności od wyglądu pojazdu, podczas gdy inni są bardziej skłonni do specyfikacji, które obejmują wydajność i skalę przebiegu. Co ciekawe, większość właścicieli pojazdów w Indiach brakuje informacji o tym, jak dokładnie działa silnik samochodu. To samo info może być znane koneserom motoryzacji i mechanikom, ale oprócz nich nikt inny nie zagłębia się w szczegóły. Jednak posiadanie tej wiedzy może być korzystne dla ludzi w określaniu, jak skutecznie działa ich silnik samochodowy. Ponadto, ludzie planujący zakup używanych samochodów mogą również wdrożyć tę wiedzę przy wyborze starego modelu i dowiedzieć się, jego wydajność silnika.

Silnik samochodowy

silnik

Silnik samochodu jest jego źródłem mocy, które dostarcza całą energię mechaniczną i elektryczną potrzebną do napędzania pojazdu. Działa on w następujący sposób:

  • Kiedy samochód jest włączony w tryb zapłonu, akumulator przesyła energię do rozrusznika, który z kolei porusza wał korbowy.
  • Ruch wału korbowego wprawia w ruch tłoki, a następnie silnik zostaje odpalony. Filtr powietrza pomaga wentylatorowi zasysać powietrze do silnika po usunięciu wszystkich zanieczyszczeń ze strumienia powietrza.
  • Czyste powietrze jest z kolei wciągane do komory spalania, gdzie później dodawane jest paliwo. Gdy kierowca przyspiesza, przepustnica zostaje otwarta, a mieszanka paliwowo-powietrzna trafia do cylindrów przez zawory wlotowe. Wałki rozrządu umieszczone na cylindrach regulują otwieranie i zamykanie zaworów wlotowych.
  • Przy poruszającym się tłoku świeca zapala się i wytwarza iskrę, która pomaga w spalaniu mieszanki paliwowo-powietrznej. Ta eksplozja wymusza ruch tłoka, po którym obraca się wał korbowy.

Większość samochodów w Indiach używa standardowego silnika 4-suwowego, który kontynuuje swój cykl spalania tysiące razy na minutę, aby przyspieszyć samochód. Proces ten jest ogólnie nazywany systemem obrotów lub bardziej powszechnie obrotami na minutę (RPM). Ostatnio wiele nowych samochodów posiada również silnik V6, który w zasadzie ma 6 jednostek cylindrowych. Praca tego silnika samochodu jest również taki sam, jak w porównaniu do konwencjonalnego typu 4-suwowego. Jedyną różnicą jest to, że były ma większą liczbę cylindrów, więc cykl spalania odbywa się więcej czasu, co skutkuje większą mocą wyjściową.

Podczas planowania zakupu używanych samochodów, ludzie powinni wziąć ze sobą mechanika, który mógłby prawidłowo sprawdzić, czy jego silnik działa prawidłowo, czy nie. W szczególności, ludzie powinni zawsze mieć tendencję do zakupu certyfikowanych samochodów używanych, które są sprzedawane przez autoryzowanych dealerów samochodów używanych. Wynika to z faktu, że istnieje pewność przy zakupie używanych samochodów od autentycznych dealerów, a także oferują przyszłe utrzymanie silnika samochodu. Ludzie mogą również porównać samochody online przed zakupem, aby proces wyboru łatwe i zdecydować się na najlepsze wśród partii.

Dowiedz się więcej na http://azteca.zgora.pl/.