Jak zadbać o dłonie mechanika? Środki i pasty do mycia rąk

Jak zadbać o dłonie mechanika? Środki i pasty do mycia rąk

Praca przy samochodzie jest jak się okazuje dość brudzącym zajęciem. Dodatkowo smary, oleje trudno będzie zmyć ze skóry. dobrze mieć specjalne, profesjonalne preparaty, które sobie z tym zadaniem dobrze będą radzić.

Czy jest to konieczne?

Mechanicy, którzy zawodowo naprawiają samochody często są narażeni na smar, płyn hamulcowy, oleje. Wszystkie takie substancje będą zostawiać zabrudzenia, które będą trudne do usunięcia domowymi metodami. Niektórzy decydują się na używanie mydła, płynu do mycia naczyń czy sody oczyszczonej albo też octu. Czasami używa się mieszanki piasku z proszkiem do prania.

Niektóre z tych specyfików działają, ale zdecydowanie prostszym sposobem będzie zaopatrzenie się w środki do mycia, które są przeznaczone dla mechaników. Nie trzeba się bawić w domowe sposoby, szczególnie, że takie płyny nie są zbyt kosztowne, a będą bardzo dobrze wydajne.

Jedno opakowanie pasty do czyszczenia wystarczy nam na kilka albo też kilkanaście miesięcy. Warto również wspominać, że preparaty do domowej roboty będą podrażniać skórę i mogą sprawić, że pojawią się problemy dermatologiczne. W przypadku specjalistycznych środków tego zagrożenia nie będzie.

Trudne zabrudzenia dłoni

Preparaty dla mechaników

W sklepach znajdzie się różne środki do czyszczenia skóry, które poradzą sobie z plamami ze smaru, resztkami oleju, lakieru czy pyłami hamulcowymi oraz zabrudzeniami ze smoły. Najpopularniejsze są pasty, żele, ale w sklepach znajdzie się także specjalne chusteczki sprzedawane w wygodnych opakowaniach oraz środki, które są w postaci proszku i emulsje.

Niekiedy pasty będą zabezpieczać dodatkowo skórę przed ponownym zabrudzeniem przez efekt rękawiczki. W niektórych produktach pojawiają się środki nawilżające, takie jak olejek aloesowy, ekstrakt z migdałów. Preparaty dla mechaników są w wygodnych tubkach, dlatego zawsze będzie można je trzymać pod ręką w samochodzie, gdy pojawi się potrzeba można je wykorzystać.

Środki do mycia rąk produkowane są z myślą o mechanikach, dlatego będą mocne i dzięki temu skutecznie usunie się zabrudzenia, warto także inwestować w jeden z nich ponieważ to rozwiązanie, które dla skóry będzie bezpieczne i rezultat będzie praktycznie natychmiast, dlatego powinny się dobrze sprawdzać.